Zakłady łączone – jak obstawiać u bukmacherów?

.

Zakłady łączone są coraz popularniejsze u bukmacherów. Nie wiesz jednak dokładnie, czym się one cechują w praktyce? Jakie wyróżniamy rodzaje na tej płaszczyźnie? Dlaczego obecnie coraz więcej graczy chętnie obstawia zakłady łączone? O tym można się dowiedzieć z przygotowanego przez nas wpisu.

zakłady łączone
Zakłady łączone – jak obstawiać u bukmacherów?

Zakłady łączone – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o takich zakładach? Nie są one zbytnio skomplikowane, chociaż na samym początku tak właśnie mogłoby się wydawać. Zwykłe zakłady składają się z jednego wydarzenia. Chodzi np. o to, kto wygra konkretne spotkanie, ile padnie w nim goli itp. Aby wygrać na takim zakładzie, trzeba dokładnie przewidzieć rezultat tylko jednego wydarzenia. Teoretycznie jest to proste, chociaż praktyka często pokazuje co innego. Z kolei zakłady łączone składają się minimum z dwóch części. Może to być np. połączenie typów na triumfatora w danym spotkaniu oraz liczby bramek itp. Czasami firmy bukmacherskie oferują jeszcze bardziej złożone zakłady łączone. Składają się one nawet z trzech części.

Do wyboru są różne rodzaje zakładów łączonych

Gracze mogą swobodnie zdecydować się na rozmaite zakłady łączone. Czym jednak różnią się oferowane przez firmy bukmacherskie zdarzenia tego typu? M.in. liczbą składowych. Najczęściej gracze decydują się na obstawianie zakładów łączonych składających się z dwóch zdarzeń, a tylko czasami z trzech. To jednak niejedyne różnice na tym froncie. Dużo tutaj zależy także od łącznika w tytule. Możesz bowiem grać zakłady łączone z opcją „i”. Wtedy sprawa jest jasna. Aby konkretny zakład był wygrany, zarówno jedna część, jak i druga muszą się sprawdzić. Są też jednak inne alternatywy. Wszak firmy bukmacherskie oferują zakłady łączone z opcją „lub”. Co to jednak oznacza dla potencjalnego Klienta? Aby kupon był wygrany, jedna część danego zakładu musi się sprawdzić. Druga może być zaś nietrafiona. Oczywiście, w tym pierwszym przypadku kursy są sporo wyższe.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Chcesz poznać przykłady zakładów łączonych? Nie ma sprawy! Załóżmy, że chcesz zagrać jakieś duże kursy. Wówczas możesz zdecydować się na zakłady łączone z literką „i”. Wówczas obie części składowe muszą się sprawdzić. Uważasz, że gospodarze wygrają? Typujesz jednocześnie, że nie zabraknie goli? W takiej właśnie sytuacji możesz zdecydować się na zakłady łączone 1&over 2.5. Pamiętaj, że wygrasz wyłącznie wtedy, kiedy oba te wydarzenia wejdą. Będzie tak, jeśli np. gospodarze pokonają gości 2:1, 3:0, 3:1 itd. Przy wyniku 2:0 itp. niestety przegrasz, ponieważ nie będzie overa 2.5. Możesz również typować zakłady łączone ze słowem „lub”. Wówczas tylko jedna z dwóch opcji musi wejść. Grasz 1 lub over 2.5? Wygrasz, jeśli gospodarze pokonają swoich rywali. Co będzie, gdy mecz zakończy się podziałem oczek? Wciąż nie tracisz szans na triumf na kuponie. Jeśli bowiem spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, to możesz odebrać wygraną. Trzeba zatem na pewno zastanowić się, która opcja będzie dla nas lepsza. Jedno się nie zmienia – wyższe kursy to większe ryzyko.

Kiedy warto obstawiać zakłady łączone?

Tym sposobem można np. bardzo mocno zminimalizować ryzyko. Aby jednak tak się stało, musisz postawić na zakłady łączone ze słowem „lub”. Wówczas, jak na powyższym przykładzie, wystarczy jedno trafnie przewidziane wydarzenie, by koniec końców zarobić. Uważasz, że gospodarze powinni sobie poradzić? Nie masz jednak pewności, co do danego spotkania? Jesteś zaś praktycznie przekonany, że w danym meczu nie zabraknie goli? W takiej właśnie sytuacji dużo osób decyduje się właśnie na zakłady łączone.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli gospodarze wygrają lub będzie over 2.5, to wygrasz. Kursy może nie będą rewelacyjne, aczkolwiek przede wszystkim liczy się tutaj to, by nie tracić pieniędzy. A dzięki takim właśnie zakładom można zminimalizować ryzyko przegranych. Dla dużej liczby typerów ta sprawa ma zaś spore znaczenie. Na szczęście oferta firm bukmacherskich na zakłady łączone jest coraz lepsza. Dzięki temu łatwiej jest wybrać coś, co potem okaże się trafne.

W jakich sytuacjach unikać zakładów łączonych?

Niekiedy zakłady łączone to nie jest do końca dobra opcja. Szczególnie mamy na uwadze w tym momencie zakłady łączone z trzema składowymi. Jeśli każda z nich musi się sprawdzić, to ryzyko porażki mocno wzrasta. Możesz zaś obstawiać np. triumfatora danego spotkania, liczbę goli i liczbę żółtych kartoników. Wystarczy, że tylko jedna opcja nie pójdzie po Twojej myśli, by kupon nadawał się wyłącznie do kosza… Należy zatem wszystko sobie dokładnie przemyśleć. Kursy na takie zakłady łączone są bardzo wysokie, aczkolwiek istnieje spora szansa, że one po prostu nie wejdą. Niektórzy typują też wydarzenia dotyczące strzelców goli.

Możesz np. postawić, że bramkę zdobędzie jeden lub drugi zawodnik. Tutaj także warto być ostrożnym. Czasami pary są zestawiane z napastników jednej ekipy. Często jeden z nich rozpoczyna na ławce, co już powoduje, że szanse na wejście zakładu drastycznie maleją… Nic zatem dziwnego, że lepiej unikać grania takich zakładów. Szczególnie za dość wysokie stawki.

5 / 5. Ocen: 4

Bukmacherzy

Bonusy STS w 2022 roku

Wakacje to okazja jak każda inna do zgarnięcia bonusu powitalnego u bukmachera. STS, który posiada 50% udziału w rynku, trochę jakby przysnął i w...

Co to są limity bukmacherskie na obstawianie zakładów

Schemat działania absolutnie każdego bukmachera w naszym kraju jest doskonale znany. Firmy tego typu zarabiają na przegranych swoich klientów. Nic więc dziwnego, że starają...

Promocje bukmacherskie u polskich bukmacherów

Bonusy promocyjne nie od dziś stanowią główną kartę przetargową polskich bukmacherów w walce o klienta, jego zainteresowanie i oczywiście środki na typowanie. Obok oferty...
fuksiarz bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie online