Jak skutecznie grać w zakłady bukmacherskie przez Internet?

.

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie grać w zakłady bukmacherskie przez Internet to ten poradnik jest stworzony z myślą o Tobie! Warto przed rejestracją u wybranego bukmachera zapoznać się z głównymi zasadami oraz regułami, które panują w świecie zakładów bukmacherskich. To ważne, szczególnie jeśli przyjrzymy się liczbie firm, które świadczą w Polsce takie usługi oraz łatwości w dostępie do ich oferty. Dziś, aby typować, nie trzeba udawać się z osobistą wizytą do punktu stacjonarnego bukmachera, a wystarczy skorzystać z jego strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Taka łatwość w dostępie do oferty i możliwość wpłacania i wypłacania pieniędzy jest oczywiście bardzo dobra, pod warunkiem, że wiesz jak z nich korzystać. Niestety większość początkujących graczy gubi się w tak wielu ofertach, przez co w krótkim czasie traci wszystkie wpłacone przez siebie pieniądze.  

jak grać w zakładach bukmacherskich
Jak skutecznie grać w zakłady bukmacherskie przez Internet?

Po krótkim wstępie pora na więcej konkretów. Pierwszym krokiem, który powinien podjąć nowy gracz, jest właściwy wybór firmy bukmacherskiej, u której założy się konto. Dlaczego to takie ważne? Polscy bukmacherzy w walce o nowych klientów oferują często na starcie promocje, które skierowane są właśnie do nowych użytkowników. Taką najpopularniejszą jest chyba „pierwszy zakład bez ryzyka”, dzięki której pierwszy przegrany kupon nie powoduje utraty gotówki. Warto jednak już teraz zapamiętać, że nie każda oferta jest taka sama. Dobrze jest wybierać spośród takich, gdzie w razie wygranej, możesz wypłacić swoje pieniądze bez konieczności dodatkowego obrotu nimi. Jeśli w świecie zakładów bukmacherskich istnieje coś takiego jak podstawowe pojęcia bukmacherskie, to na pewno istnieją też podstawowe zasady, a wymieniona przed chwilą jest jedną z nich. Jeśli już na początku swojej drogi jako typer wyrobisz sobie umiejętność nie tylko wyszukiwania ofert, ale czytania ze zrozumieniem regulaminu, to będzie to ważny krok w Twojej przyszłej karierze.  

Pierwszy kupon u bukmachera – jak się do tego zabrać? 

No dobrze, nasz poradnik zakładów bukmacherskich wkracza właśnie w kolejną fazę. Skoro wiesz już, jak się zarejestrować i jak na starcie wybrać najlepszą promocję, to pora na kilka cennych rad dotyczących tego jak należy wysłać pierwszy kupon oraz jakie zasady stosować przy tworzeniu kolejnych. Zanim jednak przejdziemy do szczegółowych informacji, spójrzmy na główne rodzaje zdarzeń, które możesz spotkać u większości bukmacherów, a z których na pewno będziesz korzystać podczas tworzenia kuponów: 

  • Zdarzenia długoterminowe 
  • Zdarzenia przedmeczowe 
  • Zdarzenia live.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Ta krótka lista to w zasadzie wszystko, co potrzebujesz do tego, aby wiedzieć, jak grać w zakłady bukmacherskie przez Internet. Zdarzenia długoterminowe to takie, w których na rozstrzygnięcie kuponu trzeba trochę poczekać. Najpopularniejszymi rodzajami takich typów jest wskazanie na przykład zwycięscy całych rozgrywek ligowych. Jeśli jesteś początkującym graczem, to tego typu kupony mogą być dla Ciebie bardzo korzystnym wyborem. Dlaczego? Bo jeśli typujesz długoterminowo, to twój typ może po drodze zaliczyć wpadki w postaci przegranych, a i tak na końcu może okazać się, że wygra i za pierwsze miejsce w lidze zagwarantuje Ci zwycięstwo na kuponie. Jeśli chodzi o zakłady przedmeczowe, to jest to najpopularniejsza forma typowania, z której korzystają zarówno zawodowi gracze jak i amatorzy.

Każdy dobry poradnik zakładów bukmacherskich musi posiadać krótki opis zdarzeń właśnie z oferty przedmeczowej. Omawiana to nic innego jak możliwość wybierania wydarzeń sportowych na kilka dni przed ich rozpoczęciem. To łatwy sposób i jeśli dobrze dobierasz swoje typy, to jest on również bardzo skuteczny. Ostatnia z wymienionych opcji — zdarzenia live, to możliwość obstawiania w czasie rzeczywistym. Bardzo wygodna, ale przeznaczona raczej dla graczy bardziej doświadczonych, którzy wiedzą jak z niej korzystać. Dla nowych typerów może być to niestety szansa na szybką utratę gotówki. 

legalne gry karciane online w polsce
Darmowy bonus na obstawianie gier karcianych w STS online

Znając już podstawowe możliwości dotyczące wyborów zdarzeń na kuponie, pora na kolejny krok, którym są podstawowe pojęcia bukmacherskie. 

Podstawowe pojęcia bukmacherskie 

W powyższym akapicie zahaczyliśmy już delikatnie podstawowe pojęcia bukmacherskie. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz być dobrym i skutecznym typerem, i chcesz wiedzieć jak grać w zakłady bukmacherskie przez Internet, to lista poniższych haseł musi być przez Ciebie po prostu przeczytana i zapamiętana. Gotowy/a? No to dzieła! 

  • 1X2 (Head to Head) – tego typu oznaczenie spotkasz bardzo często w meczach, gdzie Twoim zadaniem wskazanie będzie zwycięzcę pojedynku. 
  • Podpórka – to często stawianie na zwycięstwo jednej z drużyn lub remis. 
  • Bankroll – to ważne pojęcie, które dotyczy Twojego budżetu, którym obracasz, i który masz do dyspozycji.
  • Solo oraz AKO – kupony solo, to po prostu kupony składające się z jednego wytypowanego zdarzenia. AKO to ich przeciwieństwo. 
  • Handicap – w niektórych wydarzeniach firmy bukmacherskie już na starcie wspierają – właśnie poprzez handicap – jakąś drużynę. Dodają jej na starcie punkty lub bramki. 
  • Over/Under – opcja powyżej/poniżej może dotyczyć na przykład wskazania, czy w danym meczu padnie więcej (over) niż 2 gole, lub mniej (under).
  • Cash out – wypłata gotówki, zanim wszystkie zdarzenia na kuponie zostaną uznane za zakończone.
superbet bonusy na start
Kod promocyjny BETONLINE na darmowe bonusy w Superbet

Nasz krótki poradnik zakładów bukmacherskich jest już prawie gotowy. Wiesz już jak na początek wybrać profesjonalnego bukmachera, u którego założysz swoje pierwsze konto, jakie rodzaje zdarzeń warto obstawiać oraz znasz pojęcia, które na początku bardzo Ci się przydarzą, a w pierwszym kontakcie z nimi mogą wydać Ci się niezrozumiałe. Na koniec warto napisać o mądrym i odpowiedzialnym podejściu do gry. Nie da się zawsze wygrywać. A już na pewno nie daj sobie wmówić, że istnieje coś takiego jak pewniak, czyli zdarzenie, które na 100% okaże się wygrane. Sport ma to do siebie — i za to go przecież kochamy, że od czasu do czasu przytrafiają się w nim niespodzianki. Takowa może dotknąć i Twojej drużyny, którą akurat umieściłeś na swoim kuponie. Co gorsza, taki pech może Cię prześladować nie na jednym, ale może dwóch czy trzech kuponach. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby nie popadać w panikę i co najważniejsze na takie pechowe porażki nie reagować zbyt nerwowo.

Co to znaczy? Nie starać się za wszelką cenę odrobić straconych pieniędzy, obstawiając co i kiedy popadnie. Po drugie, nawet jeśli masz jakiś typ, który warty jest uwagi i umieszczenia go na kuponie, to nie graj za całość posiadanej gotówki, lub za sporą jej ilość, tylko po to, żeby odrobić to, co już straciłeś i jeszcze na tym zarobić. Taka taktyka jest bardzo zła, rzadko się udaje i niestety w większości przypadków prowadzi do bardzo szybkiej utraty wszystkich pieniędzy, które posiada się na koncie. A tego na pewno nie chcesz, prawda? Dlatego od samego początku zwracaj uwagę na grę, w której do głosu dochodzić będzie częściej rozum, niż serce. 

5 / 5. Ocen: 2

Bukmacherzy

Bonusy STS w 2022 roku

Wakacje to okazja jak każda inna do zgarnięcia bonusu powitalnego u bukmachera. STS, który posiada 50% udziału w rynku, trochę jakby przysnął i w...

Co to są limity bukmacherskie na obstawianie zakładów

Schemat działania absolutnie każdego bukmachera w naszym kraju jest doskonale znany. Firmy tego typu zarabiają na przegranych swoich klientów. Nic więc dziwnego, że starają...

Promocje bukmacherskie u polskich bukmacherów

Bonusy promocyjne nie od dziś stanowią główną kartę przetargową polskich bukmacherów w walce o klienta, jego zainteresowanie i oczywiście środki na typowanie. Obok oferty...
fuksiarz bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie online