Co to są limity bukmacherskie na obstawianie zakładów

.

Schemat działania absolutnie każdego bukmachera w naszym kraju jest doskonale znany. Firmy tego typu zarabiają na przegranych swoich klientów. Nic więc dziwnego, że starają się ograniczyć ich wygrane i zapobiec nadmiernemu wypłacaniu wygranych – zwłaszcza z tych spotkań, które mogą być dla klienta uznane za “pewne”. Jak jednak bukmacherzy online dbają o to, by nie dopuścić do nadużyć (choć to słowo na wyrost, gdyż nawet zakłady na pewny rynek są w końcu legalne i dozwolone)? Stosują swoiste ograniczenia, dzięki którym minimalizują swoje ewentualne straty i kontrolują rynek, na którym się poruszają.

limity bukmacherów
Co to są limity bukmacherskie na obstawianie zakładów

To właśnie tutaj pojawia się temat limitów bukmacherskich, które istnieją już od bardzo dawna, a które zauważamy zwykle dopiero wtedy, gdy spotykamy się z objętym surowszymi limitami spotkaniem sportowym. Limity przybierają różne formy, przez co ciężko może być z góry powiedzieć, który mecz z oferty bukmachera na pewno zostanie nimi objęty, a któremu się upiecze i będzie od nich wolny. W tym krótkim poradniku wyjaśnimy kilka podstawowych spraw ściśle związanych właśnie z limitami bukmacherskimi.

Dlaczego bukmacherzy online ustalają limity na obstawianie?

Wszyscy bukmacherzy online w Polsce korzystają z systemu związanego z limitowaniem pewnych wydarzeń sportowych. Główną przyczyną tego faktu jest oczywiście ich chęć ograniczenia strat finansowych związanych z bardzo wysokimi wygranymi na zakładach Gdyby limitów nie było, typujący mogliby zawierać zakłady na pewniaki po olbrzymich stawkach – nawet jeśli kurs byłby niewielki, te duże stawki pozwalałyby im bardzo dużo wygrywać. Limit bukmacherski sprawia, że maksymalna wygrana z zakładu może być niższa. Oczywiście nie jest w gestii bukmachera to, by całkowicie blokować “pewny” rynek bukmacherski. Klient musi mieć swobodę wyboru – bardzo istotna jest jego radość z wygranej. W końcu to ona najbardziej zachęca do dalszej gry. Właśnie dlatego nałożenie limitu jest czymś dobrym tak dla klienta, jak i bukmachera.

legalne gry karciane online w polsce
Darmowy bonus na obstawianie gier karcianych w STS online

Limity bukmacherskie często dotyczą spotkań sportowych, w których mamy do czynienia z bardzo wyrównanymi szansami na wygraną. Choć często są one ustalane na wysokim poziomie, jeśli bukmacher zauważy przesadne zainteresowanie jakimś rynkiem, może zapobiegawczo obarczyć go limitem na czas wyjaśniania, co stoi za tak dużą jego popularnością..

Jak działają limity bukmacherskie?

Limity bukmacherskie działają w prosty sposób. Po ich przekroczeniu nie mamy możliwości zawarcia zakładu. Wyświetli nam się komunikat informujący, co zrobiliśmy nie tak i co musielibyśmy zrobić, aby móc zawrzeć zakład. Poniżej przedstawiamy schemat, według którego spotykamy się z limitem.

  1. Planujemy postawić na mecz Juventusu z Interem, będącym hitem. Nie wiemy, czy bukmacher przypisał mu limit.
  2. Stawiamy 2000 złotych na wygraną Interu.
  3. Okazuje się, że nie możemy tego zrobić. Musimy zmniejszyć stawkę lub skorygować nasz własny limit.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Limitami obarczane są spotkania sportowe najwyższej wagi, ale i mecze z najniższych lig piłkarskich (których wynik jest dość ciężki do przewidzenia, również dla bukmachera). Limity nie zawsze zmuszają nas do zmniejszenia naszej stawki. Zdarza się i tak, że prowokują do dodania kolejnego zdarzenia (stworzenia kuponu AKO). Istnieją również sytuacje, w których bukmacher zmusza do zawarcia kuponu AKO z jednoczesnym limitem stawki maksymalnej. Pamiętajmy jednak, że limity bukmacherskie rzadko kiedy rzucają nam się w oczy. Zobaczymy je najczęściej w momencie, w którym będziemy chcieli zagrać nieco bardziej wartościowy niż standardowy zakłąd.

Warto wiedzieć: limity bukmacherskie mogą być nakładane na konkretne wydarzenia i rynki bukmacherskie, ale nie muszą. Bukmacherzy w Polsce często nakładają je na konkretnych obstawiających – zazwyczaj tych, którzy mają tendencję do obstawiania pewniaków na olbrzymie kwoty. Jeśli nie robią tego z głową, muszą liczyć się z tego typu konsekwencjami.

superbet bonusy na start
Kod promocyjny BETONLINE na darmowe bonusy w Superbet

Czy da się ominąć limity bukmacherskie?

W większości przypadków o limitach bukmacherskich dowiadujemy się w ostatniej chwili, kiedy przechodzimy do zawarcia zakładu i nie jesteśmy w stanie kontynuować, gdyż przekroczyliśmy limit. Czy da się coś z tym zrobić? Przeciętny użytkownik niestety nie jest w stanie nic zdziałać – może jedynie czekać na ewentualne zniesienie limitów. Zazwyczaj jednak dochodzi do niego wyłącznie w wyniku korekty kursów.

Jest jeden sposób nie na ominięcie, a na znaczące zwiększenie limitów bukmacherskich. Jest nim dołączenie do klubu VIP bukmachera. Oczywiście nie każda firma daje taką możliwość. Te jednak, które na to pozwalają przydzielają klientowi VIP indywidualnego asystenta, dzięki któremu wszystko można dogadać. Również kwestię limitów bukmacherskich. Oczywiście programy VIP nie są przeznaczone dla każdego. Jak sama ich nazwa może sugerować, skierowane są wyłącznie do klientów obstawiających często i po wysokich stawkach. Jedni legalni bukmacherzy przyjmują zgłoszenia do nich – inni zaś działają na zasadzie zaproszeń wysyłanych tylko kwalifikującym się użytkowników.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Niektóre limity bukmacherskie da się ominąć poprzez zawarcie kuponu akumulacyjnego, a zatem dodanie do zakładu kolejnego wydarzenia. Bukmacherzy online bardzo przychylnie patrzą na zwiększanie własnego ryzyka, jakie ponosi się przy zawieraniu zakładu. Dlatego też chętniej zgodzą się na zakład AKO po wysokiej stawce – nawet ten, w którym jedno ze zdarzeń jest tak zwanym “pewniakiem”.

Najlepiej jest unikać sytuacji, w których jest na nas nakładany limit indywidualny. Musimy pamiętać, że wszystkie nasze działania są rejestrowane i monitorowane. Bukmacherzy online posiadają swój wewnętrzny system zaufania, dzięki któremu mogą przydzielać większe limity uczciwym typującym o bardzo wysokim stażu. Tuż po założeniu konta limity są zwykle dość niskie – bukmacher bowiem niewiele o nas wie. Jeśli typować będziemy amatorsko, a więcej będziemy przegrywać niż wygrywać, limity na pewno ulegną zwiększeniu. Ważne jest to, aby nie rzucać się w oczy, być cierpliwym i nie szaleć ze stawkami. Stabilność w tej kwestii może nam przynieść najwięcej korzyści.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacherzy

Bonusy STS w 2022 roku

Wakacje to okazja jak każda inna do zgarnięcia bonusu powitalnego u bukmachera. STS, który posiada 50% udziału w rynku, trochę jakby przysnął i w...

Promocje bukmacherskie u polskich bukmacherów

Bonusy promocyjne nie od dziś stanowią główną kartę przetargową polskich bukmacherów w walce o klienta, jego zainteresowanie i oczywiście środki na typowanie. Obok oferty...

Jak skutecznie grać w zakłady bukmacherskie przez Internet?

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie grać w zakłady bukmacherskie przez Internet to ten poradnik jest stworzony z myślą o Tobie! Warto przed rejestracją u wybranego bukmachera zapoznać...
fuksiarz bonus bez depozytu

Zakłady bukmacherskie online